среда, 25 мая 2016 г.

Stawianie ogrodzenia plastykowe na plot i bramę sztachetowa nie wymaga pozwolenia na budowę oraz informowania tego faktu do starostwa powiatowego nie licząc kilku przypadków.

Projekotwanie plotki Winylowe na plot i furtkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na to oraz sygnalizowania tego faktu do starostwa powiatowego z wyjątkiem kilku wypadków.

Plot PCV na plot i bramkę ze sztachetek nie przekraczające wielkości 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma przyległymi działkami nie wymagają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to również ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń niedaleko dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ploty plastikowe na ogrodzenie i bramę ze sztachetekdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu powinno określać gatunek ogrodzenia, procedurę wykonania jego montażu i proponowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia wypada doczepić deklaracje o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w celach budowlanych oraz o ile jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Niekiedy do stawiania balustrady plastykowe na plot i bramę sztachetowa potrzebne są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na miejsce zjazdu.

Stawianie płotu wolno rozpocząć po 30 dobach od czasu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, kiedy projektowane ploty z PCV na plot i bramkę ze sztachet jest nieadekwatne z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej ulicy. W sytuacji jak proponowane plot z plastyku na plot i bramę ze sztachetekprawdopodobnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować dostania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie przystąpienia do prac przez ów czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w przypadku chęci postawienia ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий