вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna błyskawicznie się dewastują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od należytego oraz dokładnego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten wariant płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий